enfa 021-28111028

ورود

ثبت نام

هنگامی که شما یک حساب کاربری ایجاد می کنید، قادر به پیگیری وضعیت پرداخت، پیگیری تایید خواهید بود و شما همچنین در پایان تور می امتیاز خود را ثبت کنید.
نام کاربری*
رمز عبور*
تکرار رمز عبور*
نام*
نام خانوادگی*
ایمیل*
تلفن*
کشور*
* ایجاد یک حساب کاربری به معنی پذیرششرایط استفاده از خدمات ما و سیاست حفظ اسرار است.

در حال حاضر عضو هستید؟

ورود
enfa 021-28111028

ورود

ثبت نام

هنگامی که شما یک حساب کاربری ایجاد می کنید، قادر به پیگیری وضعیت پرداخت، پیگیری تایید خواهید بود و شما همچنین در پایان تور می امتیاز خود را ثبت کنید.
نام کاربری*
رمز عبور*
تکرار رمز عبور*
نام*
نام خانوادگی*
ایمیل*
تلفن*
کشور*
* ایجاد یک حساب کاربری به معنی پذیرششرایط استفاده از خدمات ما و سیاست حفظ اسرار است.

در حال حاضر عضو هستید؟

ورود

جشنواره های اروپا

the best festivals in Europe 2022
فستیوال های جذاب 2022 اروپا

جشنواره ونیز از 16 فوریه تا 5 مارچ

جشنواره ونیز ( CARNIVAL OF VENICE ) با ماسک های از جنس پر که آنرا از بهترین جشنواره های اروپا قرار داده. اگرچه این جشنواره دارای ریشه های هزاره ساله است، اما نسخه مدرن آن در سال 1979 به عنوان تلاشی برای زنده نگهداشتن فرهنگ این شهر بزرگ آغاز شد. امروزه تقریباً 3 میلیون نفردراروپا درماه مارس  بزرگترین جشنواره طولانی که 20 روزبطول می انجامد رابا  میهمانی ها و برنامه های بی پایان در سطح شهر برگزار می کنند. رژه آب، مسابقات با الهام از سنت های قدیمی ونیزی، و در آخرهم مسابقه ای برای بهترین طراحی ماسک برگزار می شود.

جشنواره روز سنت پاتریک 17 مارچ

جشنواره روز سنت پاتریک( St. Patrick ) حامی ملت کاتولیک ایرلند است. روز سنت پاتریک ریشه ای قدیمی دارد. این جشن در هفدهم مارس هر سال به عنوان ورود مسیحیت به ایرلند برگزار می شود و یکی از بهترین جشنواره های بهاری اروپا محسوب می شود. با گذشت زمان ، به یک جشن فرهنگی ایرلندی تبدیل شده است. با مشخصه رنگ سبز رنگ پیراهن درختان است. مراسم جذاب این جشنواره شامل رژه ها و سایر سرگرمی ها به ویژه در دوبلین که داوطلبان ایرلندی در آن راهپیمایی می کنند. یکی از محبوب ترین جشنواره های مذهبی است که آن را بعضیها به عنوان جشنواره الکل به عنوان ممنوعیت  الکل از دانه عدس در این روز به پایان می رسانند.

جشنواره ماسلنیستا 4 تا 10 مارچ

ماسلنیتسا(Maslenitsa)یکی از مشهورترین رویدادهای فرهنگی آینده در اروپا است و کارناوال های مذهبی از سنت های اسلاویای اروپای شرقی در این جشنواره حضور دارند. هشت هفته قبل از عید پاک شرقی جشن گرفته می شود ، یکی از قدیمی ترین جشنواره های اروپا در ماه مارس بوده است. در طول هفته جشنواره، گوشت، پنیر و سایر لبنیات برای مسیحیان ارتدکس مجاز است، محور این جشنواره برگرفته از برداشتن بعضی ممنوعیتهاست که این جشنواره را غالباً هفته چیزفیر( Cheesefare)یا هفته کرپ (Crepe Week)می نامند. این جشنواره یکی از بزرگترین جشنواره های اروپا ست که  تهیه کرپ در این جشنواره بهترین حس را در اطراف شهر ایجاد می کند.

جشنواره کارناوا 3تا5 مارچ

این جشن که در مناطق جنوبی هلند برگزار می شود، یکی از بزرگترین جشنواره های اروپا است که با موضوع وارونگی نقش ها مشخص شده است. در بیشتر خانه ها از شنبه تا سه شنبه یک جشن بزرگ برگزار می شود و بونت آوندن( Bonte Avonden)، جلسات، توپ و مراسم رژه در همه شهرهای هلند برگزار میشود .چهره های بزرگ مانند مولتی استورم( Motley Storm) و دی ان اوپتوچ( D’n Optocht) در رژه ی این جشنواره های اروپا در ماه مارس که مثل شناورهای رنگارنگ هستند قابل دیدن است. همچنین در برنامه های مختلف جشنواره رقص و موسیقی سنتی زیادی وجود دارد که این کارناوال یکی از مهمترین جشنواره های رقص اروپا است. هر توریستی که دراین جشنواره باشد گویی در طوفان تگرگ گرفتار شده و غافلگیر میشود!

جشنواره کن 14 تا 25 می

کن یک روستای کوچک در فرانسه است و محل برگزاری یکی از بزرگترین جشنواره های برتر جهانی فیلم در اینجا است.در جشنواره کن( CANNES FILM FESTIVAL) برای مدعوین کارت دعوت فرستاده میشود . این جشنواره نمایش تقریباً درخشانترین فیلمها و ژانرهای سال برای مخاطبان منتخب است. برگزاری جشنواره کن توانست تمام توجه جهانی از جشنواره فیلم ونیز را که یک خط فاشیستی ایجاد کرده بود، بخود جلب کند و عنوانی معتبرتر از اسکار تلقی شود. هر ساله  این جشنواره همچنین بهترین فیلم را با نام معروف پالم دور( Palm d’Or) معرفی می کند. این جشنواره هنری به دلیل ظرافت، یکی از بهترین جشنواره های قاره اروپا است.

جشنواره گلاستونبری 26 تا 30 جون

از بین تمام جشنواره های معروف موسیقی اروپا، جشنواره گلستونبری( Glastonbury) جایگاه ویژه ای دارد. این جشنواره که از دهه 1970 در سامرست انگلیس برگزار می شود، بخش عمده ای از فرهنگ انگلیس است. مجریان اکشن بزرگ موسیقی پاپ و سایرین به اجرا و تیترخوانی دعوت میشوند. این جشنواره با حضور 175000 نفر شرکت کننده برگزار میشود وتقریبا همه ستاره های پاپ در این جشنواره اجرا دارند مانند بیانسه ( Beyonce )و دیو گرول(Dave Grohl)و گلد پلی ( Coldplay )و یو 2 ( U2)…

 بزرگترین جشنواره گرینفیلد در جهان است.و واقعا یکی از بزرگترین جشنواره های بزرگ 2022 اروپاست.

فستیوال ادینبرگ فرینه 3 تا 27 اگوست

بزرگترین جشنواره هنری جهان به زبان ساده جشنواره فرینه( Fringe) است که در ماه اوت در اسکاتلند با اجرای انواع نمایش ها شروع میشود. سه سال قبل یعنی  سال 2017 بیش از 25 روز برگزار شد. آنقدر تعداد تیاتر موسیقی رقص اپرا و …. زیاد است که برای دیدن بعضی از آنها دیگرزمانی باقی نمیماند. بنابراین هرکسی می تواند شرکت کند. نمایش های کمدی در طول جشنواره از مشخصه بالاتری برخوردارند و علتش هم جوایز کمدی ادینبرگ( Edinburgh) است که به بهترین نمایش ها اهدا می شوند . جشنواره ادینبرگ بزرگترین جشنواره هنری اروپا 2022 خوهد بود، آنرا از دست ندهید .

جشنواره سان فرمین 6 تا 14 جولای

این یکی از سنتی ترین جشنواره های اروپا در ماه ژوئیه است که در شهرپامپلونا( Pamplona) اسپانیا برگزار میشود. در طول یک هفته، تقریباً یک میلیون نفر برای شرکت در جشن های مختلفی مانند پیاده روی سان فرمین( San Fermin)، استوراندو( struendo)جمع میشوند و با هم طبل یا با تابه و قابلمه آهنگ میزنند. و با مراسم اختتامیه عجیب غریبی بنام پوبره د مای ( Pobre De Mi) جشنواره را تمام میکنند. این جشنواره به اجرای گاوها مشهور است که از 7 جولای صبح ساعت هشت شروع میشود تا 14 جولای ادامه دارد. این رویداد به طور زنده از تلویزیون پخش می شود و کل اسپانیا درطول هفته برای مسابقات آماده می شود.

جشنواره اکتبرشت در سپتامبر

یکی از بهترین جشنواره های دلستر الکلی اروپا و مهمترین دوره جشن بایرن در ماه سپتامبرجشن اکتبرشت(Oktoberfest)میباشد. این جشن مردمی که از فرهنگ باواریانی(Bavarian culture) برگرفته شده و در مونیخ  آلمان برگزار می شود و برای اولین بار در سال 1810 برگزار شده . در طی مدت جشنواره مردم با ازدحام وارد شهر میشوند که در جشنواره شرکت داشته باشند و غرفه های غذا و آبجو در همه جا دیده میشود. رستوراندارها و تفنگدارانی با لباسهای سنتی رژه ای زیبا برگزار می کنند. این جشنواره در اینده به بزرگترین جشنواره های قاره اروپا تبدیل میشود و این از نکات برجسته آن است.

جشنواره راک ایم پارک از 7 تا 10 جون

یکی از معروفترین جشنواره های راک (European rock)اروپا 2020 که در شهر نورنبرگ( Nuremberg) برگزار میشود بزرگترین و معروفترین راکرهای بین المللی از سال 1985 در آن حضور پیدا میکنند. در زپلین فیلد( Zeppelinfeld) مراسمی از راکرهای افسانه ای مثل دیوید بووی(David Bowie).ادی ون هالن( Eddie Van Halen) .گانزان روسس(Guns n Roses). متالیکا (Metallica)و رج اگینست  ماشین( Rage Against the Machine) و فو فایترس(Foo Fighters) که همه در این جشنواره اجرا داشته اند و با ترکیبی از راک ایم رینگ (Rock Im Ring 150000 ) قطعه اجرا میشود.

جشنواره واتر جوستینگ 23 تا 28 اگوست

یکی از بهترین جشنواره های تابستانی در اروپا(Water Jousting) است که از سال 1666 جشن گرفته می شود و بیشتر در بندر سته( Sete) در شهری بنام ونیز لانگدوک (Venice of Languedoc) برگزار میشود. اسپانسرهایی برای این جشنواره مسابقات واتر جوستینگ را در طول تابستان درکانال های شهر برگزار می کنند. در عین حالی که در ماه آگوست که همه در تعطیلات و خوشگذرانی هستند، این جشنواره پابرجا میماند. یکی از محبوب ترین جشنواره های تابستانی جوانان در جهان واترجوستینگ است که بیشتر از 70% رویدادها ی جالب که شامل مراسم های خیابانی، کافه ها و کنسرتهای پاپ است در این جشنواره برگزار میگردد.

جشنواره موزیک کلاپا 21جون تا 21 جولای

جشنواره کلاپا ( Klapa Music Festival) که یکی از جشنواره های موسیقی سنتی اروپا است در منظره ای باور نکردنی کنار دره و رودخانه ستینا ( Cetina) برگزار میشود. محل این جشنواره  کلیسای سنت میهوویل( St. Mihovil) و میدان رادیک (Stjepan Radic) است که بهترین گروه از خوانندگان در آنجا  آواز میخوانند. علاوه بر آوازهای تک خوانی  که خوانندگان در طول مراسم دارند آواز همصدایی عاشقانه و زیبا هم  اجرا میکنند که اجرا ها به مشهوریت بیشتر آنها نیز کمک میکند.

جشنواره گوجه فرنگی 28 اگوست

این جشنواره که در شهر بونول اسپانیا برگزار می شود و جزو یکی از بزرگترین جشنواره های غذایی اروپا است. و در مورد مبارزه با زیاده روی مواد غذایی است ، به خصوص در مورد گوجه فرنگی که در سطح شهر کنسروهای گوجه فرنگی بیش از حد رسیده و تاریخ گذشته را در خیابان های شهر به هم  پرتاب میکنند تا خرد شود و همه جا رنگ قرمز را می بینید. نکته جالب دیگراین است که فقط مردم محلی نیستند که به این جشنواره آمده اند بلکه مردم سراسر جهان برای شرکت در این جشنواره لذت بخش در اسپانیا شرکت می کنند و فقط 20،000 نفر شانس بدست آوردن بلیط این جشنواره را دارند و واقعا یکی از محبوب ترین جشنواره های غذایی اروپا است.

جشنواره ایوریا 20 فوریه

این جشنواره درشهر ایوریا(Ivrea) ایتالیا برگزار می شود که از قرن نوزدهم سرچشمه می گیرد که عده ای از متدینان شورشی، غذایشان را دور ریختند. ولی الان به شکل یک  بازی تبدیل شده که نشان دهنده جنگ بین هزاران مردم عادی درخیابان ها وافراد نظامی که پرتقال را از واگن ها پرتاب می کنند میباشد. این یکی از جشنواره های عجیب و غریب در اروپا شمرده می شود. و همچنین یکی از بزرگترین جشنواره های غذایی اروپا است.

جشنواره کتل ول اسکار کرو 10 تا 18 اگوست

این جشنواره یک جشن 9 روزه است که برای اولین بار بیست سال پیش جشن گرفته شد. هدف اصلی آن هم جمع آوری پول برای مدرسه محلی ، سالن روستا و کلیسا است. در دهکده یورکشایر دیل(Yorkshire Dale)، تعداد زیادی مجسمه چوبی پر از کاه و یا مترسکهایی در سراسر شهر قرار میدهند. برخی از آنها شبیه افراد واقعی هستند. سال گذشته، مترسک های دوک و دوشس ساخته شده بود. این جشنواره  جزو بزرگترین و عجیب ترین جشنواره های اروپا است.

جشنواره اسطوخودوس 3 تا 7 اگوست

از مشهورترین جشنواره های اروپا جشنواره اسطوخودوس(Lavender mob) فرانسه است که در ماه آگوست و پس از برداشت محصول با نمایش خیره کننده آتش بازی در رودخانه آغاز می شود و به دنبال آن یک جشنواره چهار روزه با نام اسطوخودوس برگزار می شود. این جشنواره شامل رژه، گروههای راهپیمایی، قایق هایی با گلهای زیبا و خیره کننده میباشد. از زمان جنگ جهانی دوم رژه ای بجا مانده که در این جشنواره بنام رژه جشنواره اسطوخودوس داینه(Digne’s lavender ) اجرا میشود. این جشنواره در ماه آگوست و پس از شروع برداشت محصول برگزار می شود. این یکی از دوست داشتنی ترین جشنواره های اروپا است که از سراسر جهان افرادی که دوستدار سرگرمی هستند  را به خود جلب می کند.

جشنواره فلامینکو 20 تا 24 سپتمبر

فلامینکو(Flamenco fair) اسپانیا جشنی است که درکلیسای سنت متیو(Saint Matthew) برگزار میشود اما به طور گسترده در تمام مکانها جشن گرفته می شود. این یکی از بهترین جشنواره های تابستان اروپا است زیرا آخرین جشن بزرگ تابستان طولانی است. در این جشنواره شبانه ساعتها میرقصند و نوشیدنیهای یونانی می نوشند و شب زیبایی سپری میکنند. به غیر از خرید و گرفتن غذاهای محلی شما می توانید در این جشنواره برخی از جلسات سنتی اسب سواری را نیز تجربه کنید.

29 جولایDEAD GOOD FUN

در این جشنواره شما شاهد چیزی هستید کاملاً متفاوت از آنچه معمولاً در جشنواره ها می بینید. این جشنواره در روستای کوچک گالیسیا ( Galicia) برگزار می شود و اسپانیایی های متدینی که در یک سال گذشته  یک تجربه نزدیک به مرگ داشته اند، در تابوت  میخوابند و در خیابان ها رژه می روند و این یکی از جشنواره های سنتی اروپا است. اعتقاد بر این است که یک روش شکرگذاری مردم محلی ازخدا و سانتا مارتا(Santa Marta) است. تابوتها با رعایت قوانین تدفین اسپانیا توسط اقوام و دوستان دنبال می شوند.

جشنواره انگور نوبل 15 سپتامبر

این جشنواره 10 روزه درکلیسای سنت هلنا(Saint Helena) از سال 1787 اجرا میشود. این یکی از بهترین جشنواره های نوشیدنی الکلی در اروپا است و روزهای شنبه ها، خانواده های تولید کننده آن نوشیدنیها از سراسر استان با لباس های تاریخی خود جمع می شوند تا برداشت انگور که برای آنها مبارک است راجشن بگیرند. شما می توانید در این جشنواره چرخ دستی های خیره کننده ای با تزیینات انگور ،نوشیدنی، ساقه های نخل ، پولک وروبان و زنگوله مشاهده کنید.

جشنواره اشعار فولکلور 9 تا 11 اگوست

این یکی از منحصر به فرد ترین جشنواره های ایتالیاست که به خاطراشعاری که در این جشن اجرا میشودبعنوان یک جشن موسیقی محلی در سراسر ایتالیا شناخته می شود. این جشنواره مملو از گروههای خونگرم و صمیمی ، آوازه خوانهای دوره گرد، گروه های رقص و اجراهای الکتریکی است. این مکان مناسب برای جشن موسیقی سنتی است زیرا شما می توانید انواع موسیقی دانان بومی ایتالیایی را در جشنواره اشعار فولکلور( Mad for the folk) پیدا کنید. جشنواره ای شاد و بیاد ماندنی در کشوری زیبا.

جشنواره پیتزا 29 می تا 7 جولای

درشب های زیبای سپتامبر شما هم به میلیونها مردمی بپیوندید که به روستای صدها نفری ناپل( Naples) میروند جاییکه بیش از 100000 پیتزا ازهرنوع موجود در بازارتهیه میشود. اعم از انواع قدیمی که از تاریخ 50 میلادی تا الان دیده شده از جمله کلاسیک های ناپولتانا( Napoletana) و مارگاریتا( Margherita)همچنین مارینارا( Marinara)! جای تعجب نیست که این یکی از بهترین جشنواره های غذایی جهان برای دوستداران پیتزا و معروفترین جشنواره فرهنگی اروپا است.

جشنواره طبل 20 ژانویه

جزء فستیوال های معروف اسپانیا شمرده می شود و مطمئناً پر سروصدا ترین کشورهمین اسپانیا است و حتی ممکن است به عنوان یکی از فستیوال های موزیکال بی نظیر و عجیب و غریب در آینده اروپا شمرده  شود. اما ، اگر شما یک عاشق طبل هستید وهمیشه میخواستید که با دستان خود طبل بزنید میبایستی در این جشنواره حضور داشته باشید. این جشنواره به عنوان بهترین جشنواره های اروپا در سال 2022 رقم  میخورد. رژه های عظیمی از مردان، زنان و بچه ها که تمام شبانه روز در خیابان ها با طبل زدن بیرون می آیند. در حالی که یک طرف از این جشنواره راهپیمایی هایی منطم را ترتیب داده است ، طرف دیگر دارای طبل رایگان برای همه است که این جشن شادی بینظیری به شما میدهد.

جشنواره خلاقیت 27 تا 30 اگوست

این جشنواره یکی از انواع سری جشنواره های رقص است. که توسط مروج باشگاه بریتانیایی تاسیس و سازماندهی شده است. این جشنواره که به عنوان یک جشنواره یک روزه آغاز شد، اکنون یکی از بزرگترین جشنواره های موسیقی در اروپا است که به مدت چهار روز ادامه دارد و حتی الان کمپینگ هم جزو جشنواره به بازدید کنندگان ارایه می شود. به جرات میشه گفت از معتبرترین جشنواره های رقص در سیاره زمین است  که هر چیزی  بخواهید بدون ممنوعیت نوع  موزیک الکترونیکی که به آن علاقه دارید میتوانید ببینید.

جشنواره آپ هلی 28 ژانویه

این جشنواره یکی از بهترین جشنواره های زمستانی در اروپا است. خیره کننده ترین جشنواره آتش که برای بزرگداشت میراث وایکینگ شتلند درشهر لرویک(Lerwick)در جزیره اسکاتلند( Shetland’s island of Scotland) وایکینگ شتلند برگزار می برگزار میشود و گمان می رود یکی از جشنواره های فرهنگی اروپا باشد. این جشنواره با رژه  هزاران نفر با لباسهای محلی شروع شده و با سوزاندن وایکینگ(جنگجوی اسکاندیناویایی) به پایان می رسد.

جشنواره نور آمستردام 28 نوامبر تا 19 ژانویه

در طول جشنواره نور آمستردام، این شهرزیبا با هنرمندان سبک ملی و بین المللی که آثار خود را در مرکز شهر به نمایش میگذارند روشن می شود. صدها مورد نورپردازی توسط طراحان و معماران برای کمیته انتخاب ارسال میشود که تنها 30 مورد به مرحله اجرا میرسند. برای دیدن بهترین نورپردازیهای جشنواره  می توانید مسیرهای پیشنهادی برای قایق ها ، دوچرخه ها یا پیاده روی را دنبال کنید یا قسمتهایی که نورها نصب شده اند را دیدن کنید. شور و هیجان جوانی میتواند جالبترین ها رو در فستیوال 2022 ایجاد کند.

جشنواره دیمنژنز 13 تا 18 اگوست

یکی ازمهیج ترین جشنواره های  اروپا  دیمنژنز(Dimensions)در کرواسی است. این جشنواره باشکوه و زیبا  با موسیقی و رقص در فورت پونتا کریستو(Fort Punta Christo)برگزار میشود و بازدید کنندگان را بخود جلب میکند. در این جشنواره بیشتر بر روی موزیک الکترونیکی فوکوس شده و مخلوطی از موزیک ترس و تکنو و درام و غیره اجرا میشود.

جشنواره خوانندگی & لیدز 28 تا 30 اگوست

یکی از محبوب ترین جشنواره های موسیقی اروپا همین جشنواره خوانندگی است که در شهر لیدز انگلستان برگزار میشود. که هر ساله در تعطیلات آخرین هفته آگوست بپا میشود، در این جشنواره همه چیز سرگرم کننده است و شامل اردو زدن و موارد بسیار دیگر تفریح است. اگر قصد سفر تابستانی به لیدز را دارید، پس حتماً در این جشنواره شرکت کنید.

جشنواره براتیسیلوا 25 سپتامبر تا 1 اکتبر

این احتمال وجود دارد که شاید درباره اسلواکی شنیده باشید، اما آیا در مورد یکی از محبوب ترین جشنواره های اروپا شنیده اید؟ حالا ممکن است تعجب کنید که درباره چه چیزی صحبت می کنیم! خوب ، ما در مورد جشنواره موسیقی براتیسیلاوا( Bratislava Music) صحبت می کنیم که یکی از جشنواره های شهر  براتیسلاوا است که در سراسر جهان شناخته شده است زیرا از سال 1973 تنها نماینده اسلواکی در انجمن جشنواره های اروپا است و برخی از گروه های برتر خارجی و بومی، نوازندگان انفرادی، سازندگان موسیقی وغیره اجرا دارند.

اروپا زادگاه بسیاری از هنرمندانی است که شیوه نگاه به زندگی را برای بسیاری تغییر داده اند. جستجو کنید و با مکان های تولد و الهام بخش افراد مشهور مانند پیکاسو، لئوناردو داوینچی، دوچامپ، موندریان، ون گوگ، مونه، مانت، رنوار، مونک و دالی همچنین برخی از بزرگترین نویسندگان مانند بودلر ، شکسپیر و سروانتس آشنا شوید.

قاره اروپا هرساله با داشتن زبانهای مختلف، مردم و تاریخ طولانی و غنی جشنواره های مهیجی در حوزه هنری، موسیقی، فرهنگی، غذا و طبیعت برگزار می کند، علاقمندی های خود را جستجو کنید و با برنامه ریزی به این قاره زیبا سفر کنید.

آیا عاشق طبیعت هستید و می خواهید زیباترین مناظر اروپا، زیباترین پارک ها، آبشارها و پیاده روی ها را تجربه کنید؟ جستجو کنید و با مکان های الهام بخش طبیعت گردی در اروپا، در کوه یا ساحل و یا حتی تفریحات شهری سبز در زیباترین مقاصد اروپا آشنا شوید.