enfa 021-28111028

ورود

ثبت نام

هنگامی که شما یک حساب کاربری ایجاد می کنید، قادر به پیگیری وضعیت پرداخت، پیگیری تایید خواهید بود و شما همچنین در پایان تور می امتیاز خود را ثبت کنید.
نام کاربری*
رمز عبور*
تکرار رمز عبور*
نام*
نام خانوادگی*
ایمیل*
تلفن*
کشور*
* ایجاد یک حساب کاربری به معنی پذیرششرایط استفاده از خدمات ما و سیاست حفظ اسرار است.

در حال حاضر عضو هستید؟

ورود
enfa 021-28111028

ورود

ثبت نام

هنگامی که شما یک حساب کاربری ایجاد می کنید، قادر به پیگیری وضعیت پرداخت، پیگیری تایید خواهید بود و شما همچنین در پایان تور می امتیاز خود را ثبت کنید.
نام کاربری*
رمز عبور*
تکرار رمز عبور*
نام*
نام خانوادگی*
ایمیل*
تلفن*
کشور*
* ایجاد یک حساب کاربری به معنی پذیرششرایط استفاده از خدمات ما و سیاست حفظ اسرار است.

در حال حاضر عضو هستید؟

ورود

بهترین شهر های دیدنی انگلستان

کمبریج CAMBRIDGE

شکی نیست که اصلی ترین جاذبه در شهر کمبریج، دانشگاه کمبریج است، دانشگاهی با صدها سال سابقه. این دانشگاه از چندین دانشکده تشکیل شده است که برخی از مشهورترین آنها کالج کینگ، کالج کوئین و کالج ترینیتی است. شاید بهترین راه دیدن کمبریج فقط قدم زدن و دیدن معماری زیبا و جذاب عمارت دانشگاه، نگاه کردن به سالن ها و تحسین ستون های آن باشد و پارک های زیبای شهر کمبریج که در کنار رودخانه واقع شده است. کمبریج را باید حس کنید.

آکسفورد OXFORD

آکسفورد نیز مانند کمبریج به خاطر دانشگاهش معروف است. آکسفورد قدیمی ترین دانشگاه انگلیسی زبان دنیا میباشد. تأسیس دانشگاه آکسفورد به قرن دوازدهم برمیگردد اما قدمت شهر آکسفورد مربوط به قبل از آن است. اگر فقط فرصتی برای دیدن یک ساختمان در آکسفورد را دارید، حتما به کتابخانه بودلیان( Bodleian ) با جذابیتهای نفس گیر آن اختصاص دهید. این کتابخانه در سال 1601 تأسیس شده و دارای بیش از 11 میلیون جلد کتاب نفیس است. حواشی بعضی فیلمهای ساخته شده از این کتابخانه قدردانی شده است از جمله فیلم هری پاتر، و اینجا به عنوان پشتوانه ای برای فروش بیشتر فیلم نیز میباشد.

 

برایتون BRIGHTON

برایتون یکی دیگر از شهرهای دانشگاهی انگلیس است، اما بیشتر به خاطر موقعیت در سواحل خارق العاده اش شناخته شده است. از آنجا که با قطار فقط یک ساعت با لندن فاصله دارد، یک مکان مسافرتی محبوب روزانه و همچنین یک مکان استراحت محبوب تابستان است. هنگامی که از ساحل زیبای برایتون بازدید می کنید، برای دیدن نماد کاخ پیر(Palace Pier )، که تخته ای در امتداد ساحل است، وقت بگذارید. جایی است که شما می توانید سوارها، جاذبه های توریستی ساحلی و دستفروشان که همه چیز از مخروط بستنی گرفته تا ماهی و چیپس را عرضه میکنند، بیابید. و خاطره زیبایی از یک ساحل جذاب برای خود و خانواده بسازید.

منچستر MANCHESTER

منچستر یکی از بزرگترین شهرهای صنعتی انگلیس است و بعضاً به عنوان پایتخت شمال کشور شناخته می شود. اگرچه مطمئناً به اندازه لندن بزرگ و یا شلوغ نیست، منچستر برای درآمدزایی و رشد سرمایه شهری سیاست خوبی را رقم می زند. طرفداران معماری میتوانند برای بازدید از کلیسای جامع چشمگیر منچستر واقع در محله میلینیوم کوارتر( Millennium Quarter )بروند که دارای مرکز بازدیدکنندگان و تورهای هدایت شده است. برای بعضی از غذاهای بین المللی، به سمت خیابان چینی های منچستر بروید و کمی از کرت های خوشمزه کانتونی و ماندارین را مزه کنید و لذت ببرید.

 

باس BATH

همانطور که از نامش پیداست، این شهر مانند یک حمام آبگرم است. این شهر در غرب کشور انگلیس دارای ریشه های رومی است و بسیاری از حمام ها و سازه های باستانی رومی آن هنوز ایستاده و برای توریستها جذاب و دیدنی است. مسلماً با ارزش ترین نقطه عطف در حمام، هلال سلطنتی است، ساختاری خمیده که در قرن هجدهم بهمراه باغی وسیع که جلوی عمارت است، بنا شده. البته اگر به باس سفر کنید اما وارد حمام رومی با چشمه های آبگرم و قدیمی آنجا که قدمتی دو هزار ساله دارند، نروید سفر شما کامل نخواهد شد.

ناتینگهام NOTTINGHAM

شهر ناتینگهام ملقب به ملکه میدلندز است در مقایسه با دیگر شهرهای انگلیس، شهری کم ارزش و منظره در قلب انگلیس است. آیا شما یک طرفدار تاریخ هستید یا علاقه مند به معماری، در اینجا قلعه نود ناتینگهام است مربوط به قرن یازدهم که مطمئناً ارزش بازدید دارد. مجسمه معروف رابین هود درست در بیرون دیوارهای قلعه واقع شده است. در اینجا شاهد میخانه هشتصد ساله اورشلیم زیبا و تاریخی هستیم که از دیدن زیبایی آن دهان باز میماند.

نیوکاسل NEWCASTLE

شهر بندری نیوکاسل در سواحل رودخانه تاین ( Tyne ) واقع شده است و این شهر بیشتر به خاطر لهجه های شدید ساکنانش با لهجه جوردی( Geordies ) که یک لهجه خاص بریتانیایی است، مشهور می باشد. نیوکاسل که بیش از 2000 سال پیش به عنوان یک قلعه رومی ساخته شده، هنوز هم یکی دیگر از شهرهای زیبای قدیمی انگلیس است. نقطه عطف و برجسته این شهر، پل زیبا و چشمگیر میلینیوم گیت شید( Millennium Gateshead) بر روی رودخانه تاین میباشد. اگر  بعضی اوقات آب و هوا کاملاً مناسب برای پیاده روی در کنار سواحل رودخانه نباشد میتوانید برای بازدید از فروشگاه های جالب و مرکز گردشگری محلی به داخل مرکز خرید ویکتوریا آرکاده ( Victorian Arcade ) بروید.

 

سنت آیوز ST. IVES

در جنوب غربی انگلستان ناحیه ای به نام کرنوال(Cornwall)  قرار دارد که ساکنان به شدت به میراث خود یعنی سواحل و فرهنگ شهرشان افتخار می کنند. سنت آیوز یكی از بزرگترین شهرهای منطقه کورنیوایی(Cornish )است، شهری نسبتاً كوچك كه مملو از انواع فرهنگ میباشد. این شهر زیبا از نظر بازدید کنندگان مجموعه اشعار هنری و شگفت انگیز شاعر آمریکایی تیت (Tate) که در مورد شهر آیوز سروده و رقیب آثار هنری در لندن است، معروف می باشد. از دیگر جاذبه های گردشگری این شهر کوچک قدم زدن در کنار ساحل پورت مینستر(Porthminster ) با منظره زیبایی از یک فانوس دریایی است که امکان شنا در این بخش از ساحل را به همگان میدهند.

بریستول BRISTOL

بریستول در سال 1155 تأسیس شده و در قرنهای متمادی ، مجموعه قابل توجهی از نقاط دیدنی معماری ، جاذبه ها و موزه ها را گردآوری کرده است. بازدید خود را در انگلستان از این شهر قدیمی شروع کنید، جایی که هنوز برخی از دیوارهای قرون وسطایی در آن قرار دارند. نکته جالب توجه بازار سنت نیکلاس (St Nicholas) است که می توانید در یک بازار تاریخی با سقف شیشه ای محصولات محلی خوشمزه و اجناس بین المللی را خریداری کنید. اگر از طرفداران فرهنگ و هنر هستید، دیدن نمایش در سالن آمفی تئاتر اولد ویک (Old Vic ) را از دست ندهید، این مکان یکی از تئاترهای شناخته شده در تمام انگلیس است.

 

چستر CHESTER

شهرزیبایی در شمال غربی انگلستان بنام  چستر با ریشه های رومی و مکانی است که دقیقاً در مرز ولز واقع شده است. بزرگترین جاذبه آن کلیسای جامع چستر است با ساختاری خیره کننده که یکی از معدود  مکانهایی بوده که از زمان هنری هشتم  پابرجا ماند، با آنکه خراب کردن این مکان زیبا ساده بود اما هنوز هم بعنوان یک مکان تاریخی جذاب و دیدنی است. در چستر میتوانید مکانهای تاریخی روم را بیابید، مانند دیوارهای باستانی یا ویرانه های سالن آمفی تئاتر وسیع روم(Roman amphitheater)  که با دیدن آنها خاطرات تاریخی زنده میشود. باغ سنتی گراس ونر (Grosvenor Park ) از زمان ملکه ویکتوریا در قرن نوزدهم که در نزدیکی آمفی تئاتر رومی واقع شده است مکانی مناسب برای پیک نیک یا پیاده روی است و حتی تماشای آن نیز لذت بخش میباشد.

دوریام DURHAM

شهر انگلیسی دوریام به دلیل داشتن یک دانشگاه زیبا و معماری رومی معروف است و این دو به وضوح با هم پیوند خورده اند. قلعه دوریام که در قرن یازدهم ساخته شده است، اکنون به عنوان قدیمی ترین مرکز اسکان دانشجویی در جهان میباشد. کلیسای جامع دوریام که دارای یک برج خیره کننده، طراحی زیبا به سبک نورمن دارد و برای همه بازدید کنندگان رایگان است و یک مکان با ارزش برای گردشگری میباشد. باغهای گیاه شناسی در این نزدیکی نیز جذابیت مورد علاقه برای دوستداران طبیعت را دارد. این باغهای مجلل دارای طیف زیبا و گوناگونی از گیاهان در طول سال است.

یورک YORK

شهر یورک شهری بمعنای خاص باستانی است و با داشتن مجموعه ای چشمگیر از آثار باستانی معماری که مربوط به دوران رومی، قرون وسطایی و حتی وایکینگ است، به گذشته خود افتخار میکند. گشت و گذار در بسیاری از آثار تاریخی راهی عالی برای دانستن تاریخ پربار یورک است و یکی از مکانهای برتر یورک مینستر(Minster)، کلیسای جامع است که منشأ آن به قرن هشتم برمیگردد. اگر می خواهید برخی از فرهنگ گذشته این شهر زیبا را جستجو کنید، حتما به مرکز وایکینگ جورویک (JORVIK Viking Centre)  بروید، جایی که می توانید تفریحات و سرگرمیهای وایکینگها را ببینید.

لندن LONDON

لندن پایتخت ومرکز سیاست، امور مالی، خرید و فرهنگ در انگلیس و بهترین شهر برای بازدید است. اکثر بازدید کنندگان زمانیکه میخواهند جاذبه های دیدنی در لندن را ببینند، بار اول می خواهند وست مینستر را در اولویت قرار دهند. وست مینستر مکانی در خیابان داونینگ است که اقامتگاه نخست وزیر و همچنین خانه های پارلمان و صومعه وست مینستر مشهور در آنجا است. از معروفترین مکانهای جهان میتوان  وست مینستر و کاخ باکینگهام را نام برد. این شهر جذاب و پر زرق و برق را در اولویت بازدید خود از انگلیس قرار دهید.